ZEISS optiskās 3D mērīšanas sistēmas tiek izmantotas štancēšanas, lieces, stiepšanas, vilkšanas, presēšanas un formēšanas procesu ķēdēs, lai nodrošinātu visaptverošu kvalitāti:
Tās tiek izmantotas materiālu īpašību noteikšanai. Tās palīdz optimizēt komponentu un instrumentu projektēšanu un simulāciju. Tie paātrina instrumentu testēšanu un sākotnējo paraugu testēšanu. Turklāt optiskās 3D mērīšanas sistēmas nodrošina efektīvu ražošanas kontroli un montāžas analīzi sērijveida ražošanas laikā.
Materiālu īpašības
Zināšanas par lokšņu metāla materiāla īpašībām nodrošina uzticamu pamatu specifiskai detaļu konstrukcijai, funkcionējoša instrumenta ar labu efektīvo virsmu izstrādei un reālistiskai simulācijai.
Reālistiskas materiālu īpašības ir priekšnoteikums, lai varētu ticami simulēt un optimizēt izstrādājumu variantus, instrumentu izkārtojumu un formēšanas procesus.
ARAMIS sistēma palīdz noteikt šos materiālu parametrus.
Dizains
3D digitalizācija palīdz ātri ģenerēt un efektīvi izmantot CAD datus.
3D faktiskās koordinātas ļauj veikt modeļu, sastāvdaļu un instrumentu reverso inženieriju. Šim nolūkam šo objektu 3D ģeometrija tiek uztverta visā virsmas garumā un, izmantojot reverso inženieriju, tiek pārnesta uz CAD datiem.
Arī komponentu pārbaudi var veikt efektīvi. Inspekcijas funkcijas tiek pievienotas tieši CAD datiem projektēšanas procesa laikā. Ir iespējama tūlītēja pārbaude, tiklīdz komponents ir izgatavots.
Optiskās mērīšanas sistēmas nodrošina pilnībā automātiskas virsmas novirzes starp pilnām 3D faktiskajām koordinātām un CAD datiem.
Modeļu, sastāvdaļu un instrumentu reversā inženierija
Pilna virsmas ģeometrijas uztveršana ar ATOS ļauj veikt reverso inženieriju un pielāgot modeļu, komponentu un instrumentu ģeometrijas esošajās CAD programmatūras pakās.
Pārbaužu plānošana pēc CAD modeļa
Detaļu pārbaudi var plānot jau projektēšanas posmā. CAD datus var nodrošināt ar pārbaudes funkcijām. ATOS programmatūra izmanto šos datus, lai veiktu pārbaudi ar vienu pogas pieskārienu.